//
you're reading...

Egyéb

[Fwd: Re: szervergép beszerzés]

Szia,

Adjunk ajánlatot Lacinak egy aktuálisan megvásárolható konfigurációra.
Ha valamelyik alkatrész kevésbé megbízható, adjunk ajánlatot annak
drágább helyettesítőjére is.

János
mobil: 06-20-333-4444
skype: bakjanos (Tatabánya)
vezetékes (ip) telefon: 06-21-381-1841

——– Eredeti üzenet ——–
Tárgy: Re: szervergép beszerzés
Dátum: Mon, 6 Apr 2009 21:01:13 +0200
Feladó: Kiss-Orosz László
Címzett: Bak János
Hivatkozások:

Szia János!

A szövegekbe beírtam a válszokat.

Néhány gondolatban előbbre jutottal mint én, de összességében rendben
van az
ajánlatotok.
Indítsuk el a gépbeszerzést.

Szia

Laci

—– Original Message —–
From: “Bak János”
To: “Kiss-Orosz László” ; “Antal Béla”

Sent: Monday, April 06, 2009 1:33 PM
Subject: Re: szervergép beszerzés

> Szia,
>
> Átnéztem az ajánlatod, és válaszolnék rá.
>
> 1. Ajánlatod szerint nincs értelme annak, hogy mi vegyük meg a gépet +
> windowst, hiszen csak 1 évig részletben fizetnéd ki azt nekünk, amit mi
> előre kifizettünk. Tehát az általad történő megvásárlás a járható út.

OK.
>
> 2. A szerver a tied lesz, te fizeted 14900 Ft-os (+ÁFA) havi Invitel
> költséget és az esetleges szerver karbantartási költségeket (alkatrészek).
> Nem számítunk fel a szerver beállítására, üzemeltetésére rendszergazdai és
> telepítési költségeket azért, mert a mi könyvelésünk is itt fog futni.
> Amennyiben a szerverhez később hozzá kell nyúlni, pl. garanciális csere,
> elromlott alkatrész, vagy bővítés ügyében, úgy alkalmanként 10000 Ft + ÁFA
> kiszállási díjat számolunk fel az alkatrészek árán felül. (Kérdezted,
> mivel ad többet a bérlet: például ilyen költségekkel egy bérlőnek nem kell
> számolnia, csak egy tulajdonosnak.) (Megj.: érdemesebb a lehetőségeken
> belül jobb gépet venni, ahol kisebb az elromlás esélye.)
OK

>
> 3. Tetszőleges számú céget könyvelni tudsz a saját programodon belül az
> interneten keresztül. Ám amennyiben valakinek szeretnél jogosultságot
> adni, hogy ő maga és a munkatársai is be tudjanak lépni a saját
> könyvelésüket ellenőrizni vagy adatokat felvinni, akkor minden ilyen
> cégnek fizetnie kell havi 3000 Ft + ÁFA rendszerfelügyeleti díjat. Amit
> ezért kap:
> – védett könyvtár, amit csak ő (és a munkatársai) és ti láttok
> – tetszőleges számú munkatársnak jelszó
> – karbantartási kérdések,ha gond van a szerverrel vagy a felhasználókkal
> – napi mentés a teljes adatállományról egy fizikailag távol lévő szerverre
> – 6 havonta maximum 1 ingyenes visszaállítás a mentésből

OK

>
> Nem értettem, mit jelent az, hogy a jelenlegi új ügyfél nem fizetne
> rendszergazdai díjat? Merthogy neki is kell a rendszerfelügyelet…
> Megállapodhatunk úgy, hogy amíg a saját telephelyén lévő rendszeres
> rendszergazdai feladatokkal minket bíz meg, addig az internetes
> rendszerfelügyeletért nem kell fizetnie, ám amint ez a rendszeres megbízás
> valami miatt megszűnik, onnantól ő is fizeti az internetes felügyelet havi
> díját.
>
> 4. Jutalékos elszámolás. A 4%-os jutalék ajánlatod elfogadhatatlanul
> kicsi. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem számolsz marketing
> költségekkel, csak annyit ajánlottál, ami “nem fáj még nagyon”. Mi
> bármelyik tárhely viszonteladónknak ajánlunk a rendszeres bevételekből
> 20%-ot. Mivel nálad jóval magasabb az emberi munka aránya a gépi munkához
> képest, így ebben a szegmensben a rendszeres 10%-os jutalék az
> elfogadható. Abban az esetben tudunk az ajánlásban gondolkozni, ha
> rendszeres 10% jutalékot tudsz adni.

Fel sem merült bennem az, hogy a szerverhasználatért is külön díjat kérjek,
az ajánlat nem a szerver viszonteladásra vonatkozott, hanem a sikeres
könyvelés kiajánlásának a %-ra.
De ez jó ötlet, végül is ajánlhatjuk, ajánlhatjátok a szervert is!!
OK a 10%.

(Megjegyzem, hogy egymás között Te
> sem voltál szívbajos a két cégre együtt havi 120000 Ft-os könyvelési díjat
> kérni, ami a két cég együttes bevételének a 2 százaléka éves szinten, ami
> elmondásod szerint a legmagasabb, ami elő szokott fordulni ebben a
> szakmában. De ha csak a Silihost 100 000 Ft-ját nézzük, az is majdnem 2
> százalék. Miért adnánk akkor mi a kapcsolatrendszerünket olcsóbban, mint a
> piaci átlag?)
>
> Mit kapnál ezért a 10%-ért:
> – évente kb 6000 számlalevelet küldünk ki, mindegyikhez csatolnánk egy
> A4-es lapot, rajta az internetes könyvelés ajánlatával, legalább 1 évig,
> ha bevált, akkor tovább is (saját költségünkre nyomtatjuk és csomagoljuk
> ezt)
> – évi 1-2 alkalommal kiküldenénk a 10000 fős internetes címlistánknak az
> internetes könyvelés ajánlatát
>
> A bizalmi ajánlás (mármint hogy mi ajánlunk téged, akivel üzleti
> viszonyban van) legalább 10x hatékonyabb, mintha szórólapot küldenél
> ismeretlen cégeknek. Egy reklámlap kiküldése a címlista megvásárlásával
> együtt kb 150 Ft, nagy tételben. Ha a bizalmi indexet 10-szeresként
> vesszük figyelembe, akkor 6000 bizalmi ügyfél elérése olyan, mintha 60000
> levelet küldenél ki idegeneknek. 60000 levél kiküldése 150 FT-tal számolva
> 9 m Ft-os marketing kiadás lenne. Ha nem számolunk bizalmi indexszel
> egyáltalán, a marketing érték, amit kapsz, így is 900 000 Ft. (Kis
> kitekintés: Gondolod, a Readers Digest 4%-ért adja el a reklámfelületet,
> ami a fizetős ügyfeleinek küldött levelekben testesül meg?) Így számolva
> már nem lehet sok az általunk kért 10%.

OK, akkor legyen 10% a könyvelési díjból is. HM…., de akkor piszok jól
kell működni a rendszernek.

>
> Amennyiben a 10% nem kigazdálkodható számodra, úgy részünkről nincs harag,
> az említett reklámfelületen (a számlák mellé) egy másik ajánlatot fogunk
> hirdetni. Ettől függetlenül ellátjuk az általad hozott ügyfelek
> rendszergazdai felügyeletét a windows gépen.
>
> 5. “a készülő honlapon megjelenhettek mint internetes
> szolgáltatónk, rendszergazdánk, távfelügyeletet végző szolgáltatónk,
> minden partnernek titeket ajánlunk”
> A korrekt elszámolás érdekében, amennyiben ti is megadjátok a 10%
> jutalékot a könyvelési díjból, mi is megadjuk – a szintén csak emberi
> munkával járó – rendszergazdai díjakból a 10% jutalékot. (Nem a windows
> szerver rendszergazdai 3000 Ft-jára gondolok, hanem a cégek saját
> informatikai rendszerének a karbantartására, átalakítására, minden emberi
> munkára, a kiszállási díjon felül. Kivéve a mostani cégnél, aki ingyenes
> windows karbantartást kap a jutalék elszámolása helyett.)

Ingyenesen gondoltam a megjelenéseteket, de ez attól jobb ajánlat.

>
> 6. Amennyiben kéred, hogy indítsuk el a windows szerver beszerzését,
> kérlek, jelezd, és kérünk aktuális árajánlatot.

OK, indítsuk el a beszerzést.

>
> János
> mobil: 06-20-333-4444
> skype: bakjanos (Tatabánya)
> vezetékes (ip) telefon: 06-21-381-1841
>
>
> Kiss-Orosz László írta:
>> Szia János!
>> Az interneten keresztűl történő könyvelés eddig miondenkinek tetszik,
>> különösen az, hogy esetleg
>> – a pánztárt mindenki saját maga vezetheti, és nem a hóvégén derül
>> ki, hogy átlépték a törvényben megeengedett átlagos 500.000.-Ft-os
>> határt, így a biztosan fizetendő 20%-os mulasztási bírságot elkerülhetik.
>> – akár naponta tudja a cég pillanatnyi adózási-pénzügyi állapotát
>> ellenőruizni, mérleget, eredménykimutatást lekérdezniu, likviditást
>> ellenőrizni, stb
>> – mindent le tud kérdezni a cég köbyveléséről
>> – ha a vevő- szállító adatait is ebben e rendszerben rögzíti, akkor
>> folymatosan tudja követni, hogy mikor kinek kell fieztni, amikor jár le a
>> fizetéi határidő
>> -stb
>> Jelenleg a külső könyvelők által végzett munkák esetén a cégek az adott
>> havi állapotokról legkorábban a tárgyhót követő 10-e utaáb vannak
>> értékelhető adatiak. Márpediglen az időben megkapott információknak
>> óriási jelentősége lehet. Példáúl a készpénzállomány átlagának túllépése
>> esetén (20%-os biztos mulasztási bírságot elkerülheti)
>> Szóval az a lényeg, ha sikerül jól letesztelni és bállaítani, beindítani
>> a rendszert, akkor sok ügyfelet szerzhetünk. Nekem könyvelésre, nektek
>> pedigelen rendszergazdai felügyeletre a szerveren, és a cégeknél kint is.
>> Természetesen amikor végre elkészült a cégem honlapja (amibe za
>> internetes könyvelést is beállítom) , utána egy jó kis marketing is kell
>> majd a neten, és az ismerősökön keresztűl, a ti ügyfeleteiken
>> keresztűl???, stb
>> Minnél több ügyfelet sikerül, megszerezni az internetes könyvelésre,
>> annaál több munkátok lehet mint renszergazdának a szerveren.
>> Eleve úgy gondoltam, hogy a rendszergazdai munkák, és a cégeknél a
>> beállításokat nektek kellene végezni ha megállapodunk ezekről. Az ügyfél
>> akinek már most kellene az internetes könyvelés, annak a saját gépeit is
>> rendbe kellene rakni, a netet is rendezni, hálózatba kötni, stb.
>> Ezeket csak azért mondatm el, hogy érzékeld a lehetőséget ami ebben áll.
>> Azt írtad, hogy egy jobb windowsos szerver ára150.000+áfa, pluszz kell
>> mellé még egy windozos program is ami 100.000.-Ft +áfa.
>> Lentiek szerint ha egy illyen gépet nem én vásárolok meg hanem ti, akkor
>> egy év alatt kifizetem az árát nektek bérleti díjként.
>> A kélrdés az, hogy akkor onnantól kezdve nem kell fizetnem bérleti díjat,
>> mert a tiétek a gép azt csináltok vele mait akartok, annyi ügyfelet
>> raktok fel amennyit csak akartok és vélhetően tőlük is szedtek szerver
>> bérleti díjat, használati díjat. Csak az egy évnyi kamat miatt nem éri
>> meg lemondani egy szervergép tulajdonáról. Kivéve, ha olyan megállapodást
>> kötünk ami nekem is megéri.
>> Ezzel kapcsolatban a következőket ajánlom:
>> 1. *Én kifizetem a szervergépet és programot és az Invitelt*
>> – ti beüzemelitek és beállítjátok a szerverterembe
>> – felrakjátok rá a könyvelő programot
>> – felrakom rá a Silihost és az Infomestert könyvelést (az
>> Infomestert már most is fellehet rakni és megnézhetitek, tesztelhetietk),
>> felrakjuk rá az új céget is (a pénztárt eleve az én ptrogramomban fogják
>> innentől készíteni ez havi 400db számla azt ők viszik fel, a száálítókat
>> és a vevőket én fogom felvinni) ezenkne keresztűl tudjuk a működést
>> tesztelni, és javítani ha kell, aztán május vagy junius 1-től indulhat a
>> Silihost is teljes gőzzel (aatól függ mikorra sikerül rendeberakni)
>> – azért nem kell külön fizetni, hogy az én programomat és az én
>> szerveremet használjátok, de a szerverrel kapcsolatos minden munkát ti
>> látnátok el, annak minden felelősségéval
>> – a mostani cégtől már nem, de az összes további cégtől
>> rendszergazdai felügyeleti díjat kérnétek (mondjuk évente 20eFt-t), és
>> ezért az internetes könyveléshez szükséges minden baállítást
>> paraméterzést, stb ti végeznétek el.Kint a cégnél külön díj ellneében
>> végeznétek el a beállításokat.
>> – ha ügyfelet szereztek nekem az internetes könyvelésre, akkor
>> minden ügyfél után kaptok egy havi könyvelési díjat az első év letelte
>> után, vagy a végtelenségig havi 4%-ot amíg a céget mi könyveljük
>> – a készülő honlapon megjelenhettek mint internetes
>> szolgáltatónk, rendszergazdánk, távfelügyelteet végző szolgáltatónk,
>> minden partnernek titeket ajánlunk
>> 2. *Ti veszitek meg a szervergépet és programot és az Invitelt is
>> ti fizetitek*
>> * – tartós bérleti szerződéssel (lizing szerződéssel) 1 év alatt
>> kifizetem, és utána az enyém lessz a szerver*
>> – ti beüzemelitek és beállítjátok a szerverterembe
>> – felrakjátok rá a könyvelő programot
>> – felrakom rá a Silihost és az Infomestert könyvelést (az
>> Infomestert már most is fellehet rakni és megnézhetitek, tesztelhetietk),
>> felrakjuk rá az új céget is (a pénztárt eleve az én ptrogramomban fogják
>> innentől készíteni ez havi 400db számla azt ők viszik fel, a száálítókat
>> és a vevőket én fogom felvinni) ezenkne keresztűl tudjuk a működést
>> tesztelni, és javítani ha kell, aztán május vagy junius 1-től indulhat a
>> Silihost is teljes gőzzel (aatól függ mikorra sikerül rendeberakni)
>> – a szerverrel kapcsolatos minden munkát ti látnátok el, annak
>> minden felelősségéval
>> – a mostani cégtől már nem, de az összes további cégtől
>> rendszergazdai felügyeleti díjat kérnétek (mondjuk évente 20eFt-t), és
>> ezért az internetes könyveléshez szükséges minden baállítást
>> paraméterzést, stb ti végeznétek el.Kint a cégnél külön díj ellneében
>> végeznétek el a beállításokat.
>> – ha ügyfelet szereztek nekem az internetes könyvelésre, akkor
>> minden ügyfél után kaptok egy havi könyvelési díjat az első év letelte
>> után, vagy a végtelenségig havi 4%-ot amíg a céget mi könyveljük
>> – a készülő honlapon megjelenhettek mint internetes
>> szolgáltatónk, rendszergazdánk, távfelügyelteet végző szolgáltatónk,
>> minden partnernek titeket ajánlunk
>> Szia
>> Laci
>
> __________ ESET Smart Security – Vírusdefiníciós adatbázis: 3990
> (20090406) __________
>
> Az üzenetet az ESET Smart Security ellenőrizte.
>
> http://www.eset.hu
>
>
>