Köszi, jó ötlet, ám előbb még tisztázni kellene, az emulációval ki
tudjuk-e váltani a windows távoli kapcsolódási licenceit. Az még annyiba
kerül, mint a szerver a jelenlegi felállásban, és ráadásul ahhoz, hogy
jó árat kapjunk, meg kell venni előre 20 licenct. Lehet, nem is lesz
soha 20 felhasználó…
J.
Robert Nagy írta:
> Akkor barati aron el lehet neki adni a regi hidraulikat. Teljesen jol mukodo gep
> ami siman elvisz egy windows servert. A gep erteke kb 30-40e forint.
>
> On (2009-04-07 17:00), Antal Sándor wrote:
>> Megírtam az ajánlatot, semmilyen módon nem jön ki a vas 100e-ből, így is
>> egy light gépet írtam…
>> Mindegyik szerveren kb 68-74e ft haszon van,amiből lehet faragni, ha kell
>> a terminál szerver ára sajnos ennyi, van belőle olcsó oktatási változat
>> is, ami 60e huf, de mi azt értelemszerűen nem kapjuk meg, legjobb az
>> lenne,ha összejönn e a Robi által vázolt környezet-emulálás
>>
>> Antal Sándor
>>
>> Silihost Kft.
>> 2800 Tatabánya, Boróka u. 7.
>> E-mail:antal.sandor@silihost.hu
>> Mobiltelefon:06-70-935-8652
>> Web: http://www.silihost.hu
>>
>>
>>
>> Bak János írta:
>>> Szia,
>>>
>>> Adjunk ajánlatot Lacinak egy aktuálisan megvásárolható konfigurációra.
>>> Ha valamelyik alkatrész kevésbé megbízható, adjunk ajánlatot annak
>>> drágább helyettesítőjére is.
>>>
>>> János
>>> mobil: 06-20-333-4444
>>> skype: bakjanos (Tatabánya)
>>> vezetékes (ip) telefon: 06-21-381-1841
>>>
>>>
>>> ——– Eredeti üzenet ——–
>>> Tárgy: Re: szervergép beszerzés
>>> Dátum: Mon, 6 Apr 2009 21:01:13 +0200
>>> Feladó: Kiss-Orosz László
>>> Címzett: Bak János
>>> Hivatkozások:
>>>
>>>
>>> Szia János!
>>>
>>> A szövegekbe beírtam a válszokat.
>>>
>>> Néhány gondolatban előbbre jutottal mint én, de összességében rendben
>>> van az
>>> ajánlatotok.
>>> Indítsuk el a gépbeszerzést.
>>>
>>> Szia
>>>
>>> Laci
>>>
>>> —– Original Message —–
>>> From: “Bak János”
>>> To: “Kiss-Orosz László” ; “Antal Béla”
>>>
>>> Sent: Monday, April 06, 2009 1:33 PM
>>> Subject: Re: szervergép beszerzés
>>>
>>>
>>>> Szia,
>>>>
>>>> Átnéztem az ajánlatod, és válaszolnék rá.
>>>>
>>>> 1. Ajánlatod szerint nincs értelme annak, hogy mi vegyük meg a gépet
>>>> + windowst, hiszen csak 1 évig részletben fizetnéd ki azt nekünk,
>>>> amit mi előre kifizettünk. Tehát az általad történő megvásárlás a
>>>> járható út.
>>> OK.
>>>> 2. A szerver a tied lesz, te fizeted 14900 Ft-os (+ÁFA) havi Invitel
>>>> költséget és az esetleges szerver karbantartási költségeket
>>>> (alkatrészek). Nem számítunk fel a szerver beállítására,
>>>> üzemeltetésére rendszergazdai és telepítési költségeket azért, mert a
>>>> mi könyvelésünk is itt fog futni. Amennyiben a szerverhez később
>>>> hozzá kell nyúlni, pl. garanciális csere, elromlott alkatrész, vagy
>>>> bővítés ügyében, úgy alkalmanként 10000 Ft + ÁFA kiszállási díjat
>>>> számolunk fel az alkatrészek árán felül. (Kérdezted, mivel ad többet
>>>> a bérlet: például ilyen költségekkel egy bérlőnek nem kell számolnia,
>>>> csak egy tulajdonosnak.) (Megj.: érdemesebb a lehetőségeken belül
>>>> jobb gépet venni, ahol kisebb az elromlás esélye.)
>>> OK
>>>
>>>> 3. Tetszőleges számú céget könyvelni tudsz a saját programodon belül
>>>> az interneten keresztül. Ám amennyiben valakinek szeretnél
>>>> jogosultságot adni, hogy ő maga és a munkatársai is be tudjanak lépni
>>>> a saját könyvelésüket ellenőrizni vagy adatokat felvinni, akkor
>>>> minden ilyen cégnek fizetnie kell havi 3000 Ft + ÁFA
>>>> rendszerfelügyeleti díjat. Amit ezért kap:
>>>> – védett könyvtár, amit csak ő (és a munkatársai) és ti láttok
>>>> – tetszőleges számú munkatársnak jelszó
>>>> – karbantartási kérdések,ha gond van a szerverrel vagy a felhasználókkal
>>>> – napi mentés a teljes adatállományról egy fizikailag távol lévő
>>>> szerverre
>>>> – 6 havonta maximum 1 ingyenes visszaállítás a mentésből
>>> OK
>>>
>>>> Nem értettem, mit jelent az, hogy a jelenlegi új ügyfél nem fizetne
>>>> rendszergazdai díjat? Merthogy neki is kell a rendszerfelügyelet…
>>>> Megállapodhatunk úgy, hogy amíg a saját telephelyén lévő rendszeres
>>>> rendszergazdai feladatokkal minket bíz meg, addig az internetes
>>>> rendszerfelügyeletért nem kell fizetnie, ám amint ez a rendszeres
>>>> megbízás valami miatt megszűnik, onnantól ő is fizeti az internetes
>>>> felügyelet havi díját.
>>>>
>>>> 4. Jutalékos elszámolás. A 4%-os jutalék ajánlatod elfogadhatatlanul
>>>> kicsi. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem számolsz marketing
>>>> költségekkel, csak annyit ajánlottál, ami “nem fáj még nagyon”. Mi
>>>> bármelyik tárhely viszonteladónknak ajánlunk a rendszeres
>>>> bevételekből 20%-ot. Mivel nálad jóval magasabb az emberi munka
>>>> aránya a gépi munkához képest, így ebben a szegmensben a rendszeres
>>>> 10%-os jutalék az elfogadható. Abban az esetben tudunk az ajánlásban
>>>> gondolkozni, ha rendszeres 10% jutalékot tudsz adni.
>>>
>>> Fel sem merült bennem az, hogy a szerverhasználatért is külön díjat
>>> kérjek,
>>> az ajánlat nem a szerver viszonteladásra vonatkozott, hanem a sikeres
>>> könyvelés kiajánlásának a %-ra.
>>> De ez jó ötlet, végül is ajánlhatjuk, ajánlhatjátok a szervert is!!
>>> OK a 10%.
>>>
>>> (Megjegyzem, hogy egymás között Te
>>>> sem voltál szívbajos a két cégre együtt havi 120000 Ft-os könyvelési
>>>> díjat kérni, ami a két cég együttes bevételének a 2 százaléka éves
>>>> szinten, ami elmondásod szerint a legmagasabb, ami elő szokott
>>>> fordulni ebben a szakmában. De ha csak a Silihost 100 000 Ft-ját
>>>> nézzük, az is majdnem 2 százalék. Miért adnánk akkor mi a
>>>> kapcsolatrendszerünket olcsóbban, mint a piaci átlag?)
>>>>
>>>> Mit kapnál ezért a 10%-ért:
>>>> – évente kb 6000 számlalevelet küldünk ki, mindegyikhez csatolnánk
>>>> egy A4-es lapot, rajta az internetes könyvelés ajánlatával, legalább
>>>> 1 évig, ha bevált, akkor tovább is (saját költségünkre nyomtatjuk és
>>>> csomagoljuk ezt)
>>>> – évi 1-2 alkalommal kiküldenénk a 10000 fős internetes címlistánknak
>>>> az internetes könyvelés ajánlatát
>>>>
>>>> A bizalmi ajánlás (mármint hogy mi ajánlunk téged, akivel üzleti
>>>> viszonyban van) legalább 10x hatékonyabb, mintha szórólapot küldenél
>>>> ismeretlen cégeknek. Egy reklámlap kiküldése a címlista
>>>> megvásárlásával együtt kb 150 Ft, nagy tételben. Ha a bizalmi indexet
>>>> 10-szeresként vesszük figyelembe, akkor 6000 bizalmi ügyfél elérése
>>>> olyan, mintha 60000 levelet küldenél ki idegeneknek. 60000 levél
>>>> kiküldése 150 FT-tal számolva 9 m Ft-os marketing kiadás lenne. Ha
>>>> nem számolunk bizalmi indexszel egyáltalán, a marketing érték, amit
>>>> kapsz, így is 900 000 Ft. (Kis kitekintés: Gondolod, a Readers Digest
>>>> 4%-ért adja el a reklámfelületet, ami a fizetős ügyfeleinek küldött
>>>> levelekben testesül meg?) Így számolva már nem lehet sok az általunk
>>>> kért 10%.
>>> OK, akkor legyen 10% a könyvelési díjból is. HM…., de akkor piszok jól
>>> kell működni a rendszernek.
>>>
>>>> Amennyiben a 10% nem kigazdálkodható számodra, úgy részünkről nincs
>>>> harag, az említett reklámfelületen (a számlák mellé) egy másik
>>>> ajánlatot fogunk hirdetni. Ettől függetlenül ellátjuk az általad
>>>> hozott ügyfelek rendszergazdai felügyeletét a windows gépen.
>>>>
>>>> 5. “a készülő honlapon megjelenhettek mint internetes
>>>> szolgáltatónk, rendszergazdánk, távfelügyeletet végző szolgáltatónk,
>>>> minden partnernek titeket ajánlunk”
>>>> A korrekt elszámolás érdekében, amennyiben ti is megadjátok a 10%
>>>> jutalékot a könyvelési díjból, mi is megadjuk – a szintén csak emberi
>>>> munkával járó – rendszergazdai díjakból a 10% jutalékot. (Nem a
>>>> windows szerver rendszergazdai 3000 Ft-jára gondolok, hanem a cégek
>>>> saját informatikai rendszerének a karbantartására, átalakítására,
>>>> minden emberi munkára, a kiszállási díjon felül. Kivéve a mostani
>>>> cégnél, aki ingyenes windows karbantartást kap a jutalék elszámolása
>>>> helyett.)
>>> Ingyenesen gondoltam a megjelenéseteket, de ez attól jobb ajánlat.
>>>
>>>> 6. Amennyiben kéred, hogy indítsuk el a windows szerver beszerzését,
>>>> kérlek, jelezd, és kérünk aktuális árajánlatot.
>>> OK, indítsuk el a beszerzést.
>>>
>>>
>>>> János
>>>> mobil: 06-20-333-4444
>>>> skype: bakjanos (Tatabánya)
>>>> vezetékes (ip) telefon: 06-21-381-1841
>>>>
>>>>
>>>> Kiss-Orosz László írta:
>>>>> Szia János!
>>>>> Az interneten keresztűl történő könyvelés eddig miondenkinek
>>>>> tetszik, különösen az, hogy esetleg
>>>>> – a pánztárt mindenki saját maga vezetheti, és nem a hóvégén
>>>>> derül ki, hogy átlépték a törvényben megeengedett átlagos
>>>>> 500.000.-Ft-os határt, így a biztosan fizetendő 20%-os mulasztási
>>>>> bírságot elkerülhetik.
>>>>> – akár naponta tudja a cég pillanatnyi adózási-pénzügyi
>>>>> állapotát ellenőruizni, mérleget, eredménykimutatást lekérdezniu,
>>>>> likviditást ellenőrizni, stb
>>>>> – mindent le tud kérdezni a cég köbyveléséről
>>>>> – ha a vevő- szállító adatait is ebben e rendszerben rögzíti,
>>>>> akkor folymatosan tudja követni, hogy mikor kinek kell fieztni,
>>>>> amikor jár le a fizetéi határidő
>>>>> -stb
>>>>> Jelenleg a külső könyvelők által végzett munkák esetén a cégek az
>>>>> adott havi állapotokról legkorábban a tárgyhót követő 10-e utaáb
>>>>> vannak értékelhető adatiak. Márpediglen az időben megkapott
>>>>> információknak óriási jelentősége lehet. Példáúl a készpénzállomány
>>>>> átlagának túllépése esetén (20%-os biztos mulasztási bírságot
>>>>> elkerülheti)
>>>>> Szóval az a lényeg, ha sikerül jól letesztelni és bállaítani,
>>>>> beindítani a rendszert, akkor sok ügyfelet szerzhetünk. Nekem
>>>>> könyvelésre, nektek pedigelen rendszergazdai felügyeletre a
>>>>> szerveren, és a cégeknél kint is.
>>>>> Természetesen amikor végre elkészült a cégem honlapja (amibe za
>>>>> internetes könyvelést is beállítom) , utána egy jó kis marketing is
>>>>> kell majd a neten, és az ismerősökön keresztűl, a ti ügyfeleteiken
>>>>> keresztűl???, stb
>>>>> Minnél több ügyfelet sikerül, megszerezni az internetes
>>>>> könyvelésre, annaál több munkátok lehet mint renszergazdának a
>>>>> szerveren.
>>>>> Eleve úgy gondoltam, hogy a rendszergazdai munkák, és a cégeknél a
>>>>> beállításokat nektek kellene végezni ha megállapodunk ezekről. Az
>>>>> ügyfél akinek már most kellene az internetes könyvelés, annak a
>>>>> saját gépeit is rendbe kellene rakni, a netet is rendezni,
>>>>> hálózatba kötni, stb.
>>>>> Ezeket csak azért mondatm el, hogy érzékeld a lehetőséget ami
>>>>> ebben áll.
>>>>> Azt írtad, hogy egy jobb windowsos szerver ára150.000+áfa, pluszz
>>>>> kell mellé még egy windozos program is ami 100.000.-Ft +áfa.
>>>>> Lentiek szerint ha egy illyen gépet nem én vásárolok meg hanem ti,
>>>>> akkor egy év alatt kifizetem az árát nektek bérleti díjként.
>>>>> A kélrdés az, hogy akkor onnantól kezdve nem kell fizetnem bérleti
>>>>> díjat, mert a tiétek a gép azt csináltok vele mait akartok, annyi
>>>>> ügyfelet raktok fel amennyit csak akartok és vélhetően tőlük is
>>>>> szedtek szerver bérleti díjat, használati díjat. Csak az egy évnyi
>>>>> kamat miatt nem éri meg lemondani egy szervergép tulajdonáról.
>>>>> Kivéve, ha olyan megállapodást kötünk ami nekem is megéri.
>>>>> Ezzel kapcsolatban a következőket ajánlom:
>>>>> 1. *Én kifizetem a szervergépet és programot és az Invitelt*
>>>>> – ti beüzemelitek és beállítjátok a szerverterembe
>>>>> – felrakjátok rá a könyvelő programot
>>>>> – felrakom rá a Silihost és az Infomestert könyvelést (az
>>>>> Infomestert már most is fellehet rakni és megnézhetitek,
>>>>> tesztelhetietk), felrakjuk rá az új céget is (a pénztárt eleve az
>>>>> én ptrogramomban fogják innentől készíteni ez havi 400db számla azt
>>>>> ők viszik fel, a száálítókat és a vevőket én fogom felvinni)
>>>>> ezenkne keresztűl tudjuk a működést tesztelni, és javítani ha kell,
>>>>> aztán május vagy junius 1-től indulhat a Silihost is teljes gőzzel
>>>>> (aatól függ mikorra sikerül rendeberakni)
>>>>> – azért nem kell külön fizetni, hogy az én programomat és
>>>>> az én szerveremet használjátok, de a szerverrel kapcsolatos minden
>>>>> munkát ti látnátok el, annak minden felelősségéval
>>>>> – a mostani cégtől már nem, de az összes további cégtől
>>>>> rendszergazdai felügyeleti díjat kérnétek (mondjuk évente 20eFt-t),
>>>>> és ezért az internetes könyveléshez szükséges minden baállítást
>>>>> paraméterzést, stb ti végeznétek el.Kint a cégnél külön díj
>>>>> ellneében végeznétek el a beállításokat.
>>>>> – ha ügyfelet szereztek nekem az internetes könyvelésre,
>>>>> akkor minden ügyfél után kaptok egy havi könyvelési díjat az első
>>>>> év letelte után, vagy a végtelenségig havi 4%-ot amíg a céget mi
>>>>> könyveljük
>>>>> – a készülő honlapon megjelenhettek mint internetes
>>>>> szolgáltatónk, rendszergazdánk, távfelügyelteet végző
>>>>> szolgáltatónk, minden partnernek titeket ajánlunk
>>>>> 2. *Ti veszitek meg a szervergépet és programot és az
>>>>> Invitelt is ti fizetitek*
>>>>> * – tartós bérleti szerződéssel (lizing szerződéssel) 1 év
>>>>> alatt kifizetem, és utána az enyém lessz a szerver*
>>>>> – ti beüzemelitek és beállítjátok a szerverterembe
>>>>> – felrakjátok rá a könyvelő programot
>>>>> – felrakom rá a Silihost és az Infomestert könyvelést (az
>>>>> Infomestert már most is fellehet rakni és megnézhetitek,
>>>>> tesztelhetietk), felrakjuk rá az új céget is (a pénztárt eleve az
>>>>> én ptrogramomban fogják innentől készíteni ez havi 400db számla azt
>>>>> ők viszik fel, a száálítókat és a vevőket én fogom felvinni)
>>>>> ezenkne keresztűl tudjuk a működést tesztelni, és javítani ha kell,
>>>>> aztán május vagy junius 1-től indulhat a Silihost is teljes gőzzel
>>>>> (aatól függ mikorra sikerül rendeberakni)
>>>>> – a szerverrel kapcsolatos minden munkát ti látnátok el,
>>>>> annak minden felelősségéval
>>>>> – a mostani cégtől már nem, de az összes további cégtől
>>>>> rendszergazdai felügyeleti díjat kérnétek (mondjuk évente 20eFt-t),
>>>>> és ezért az internetes könyveléshez szükséges minden baállítást
>>>>> paraméterzést, stb ti végeznétek el.Kint a cégnél külön díj
>>>>> ellneében végeznétek el a beállításokat.
>>>>> – ha ügyfelet szereztek nekem az internetes könyvelésre,
>>>>> akkor minden ügyfél után kaptok egy havi könyvelési díjat az első
>>>>> év letelte után, vagy a végtelenségig havi 4%-ot amíg a céget mi
>>>>> könyveljük
>>>>> – a készülő honlapon megjelenhettek mint internetes
>>>>> szolgáltatónk, rendszergazdánk, távfelügyelteet végző
>>>>> szolgáltatónk, minden partnernek titeket ajánlunk
>>>>> Szia
>>>>> Laci
>>>> __________ ESET Smart Security – Vírusdefiníciós adatbázis: 3990
>>>> (20090406) __________
>>>>
>>>> Az üzenetet az ESET Smart Security ellenőrizte.
>>>>
>>>> http://www.eset.hu
>>>>
>>>>
>>>>
>>>
>>>
>>> __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus
>>> signature database 3990 (20090406) __________
>>>
>>> The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.
>>>
>>> http://www.eset.com
>>>
>>>
>>>
>>>
>
>
>